MEMBER SIGN IN
Don't have an account? Click Here
Fifth Annual 7-A-Side Classic Groupings And Schedule
T
+
-
Courtesy: Washington State Athletics
Release: 04/22/2003
Send Mail Print RSS
Related Links

April 22, 2003

GROUPINGS

Group A
Washington State University - Crimson
Eastern Washington University
Spokane Vision I
Royals U17 - Blue
Eastside FC - Blue

Group B
Portland State University - Black
Gonzaga University - Blue
West Side Players
Spokane Vision II
Parrots - Red

Group C
University of Washington
Walla Walla Community College
Power Knee (Western Washington)
Eastside FC - White
Les Bois

Group D
University of Idaho - Gold
Double P (Pacific Lutheran)
North Idaho College
Royals U18 - White
Tacoma Blaze

Group E
Portland State University - Green
Henhouse (Pacific Lutheran)
Royals U19 - White
Emerald City
Coeur d'Alene Sting

Group F
Washington State University - Gray
Whitehawks (Seattle University)
Royals U19 - Blue
Sandpoint Striker U19
Parrots - Green

Group G
University of Idaho - Silver
Blackhawks (Seattle University)
FC Kitsap
Team Black Dog
Royals U18 - Blue

Group H
Gonzaga University - Red
Central Washington University
Makowskiteers
Royals U17 - Green
Sandpoint Strikers U17

SCHEDULE

Saturday, April 26th

Rogers Field #1
8:00 a.m. Washington State - Gray vs. Whitehawks (Seattle University)
8:35 a.m. Portland State - Green vs. Henhouse (Pacific Lutheran)
9:10 a.m. Royals U19 - Blue vs. Sandpoint Striker U19
9:45 a.m. Royals U19 - White vs. Emerald City
10:20 a.m. Parrots - Green vs. Washington State - Gray
10:55 a.m. Coeur d'Alene Sting vs. Portland State - Green
11:30 a.m. Whitehawks (Seattle University vs. Royals U19 - Blue
12:05 p.m. Henhouse (Pacific Lutheran) vs. Royals U19 - White
12:40 p.m. Sandpoint Striker U19 vs. Parrots - Green
1:15 p.m. Emerald City vs. Coeur d'Alene Sting
1:50 p.m. Washington vs. Walla Walla
2:25 p.m. Washington State - Crimson vs. Eastern Washington
3:00 p.m. Power Knee (Western Washington) vs. Eastside FC - White
3:35 p.m. Spokane Vision I vs. Royals U17 - Blue
4:10 p.m. Les Bois vs. Washington
4:45 p.m. Eastside FC - Blue vs. Washington State - Crimson
5:20 p.m. Walla Walla vs. Power Knee (Western Washington)
5:55 p.m. Eastern Washington vs. Spokane Vision I
6:30 p.m. Eastside FC - White vs. Les Bois
7:05 p.m. Royals U17 - Blue vs. Eastside FC - Blue

Rogers Field #2
8:00 a.m. Royals U18 - Blue vs. Idaho - Silver
8:35 a.m. Gonzaga - Red vs. Makowskiteers
9:10 a.m. FC Kitsap vs. Team Black Dog
9:45 a.m. Royals U17 - Green vs. Central Washington
10:20 a.m. Idaho - Silver vs. Blackhawks (Seattle University)
10:55 a.m. Sandpoint Striker U17 vs. Gonzaga - Red
11:30 a.m. Team Black Dog vs. Royals U18 - Blue
12:05 p.m. Makowskiteers vs. Royals U17 - Green
12:40 p.m. Blackhawks (Seattle University) vs. FC Kitsap
1:15 p.m. Central Washington vs. Sandpoint Striker U17
1:50 p.m. Portland State - Black vs. Gonzaga - Blue
2:25 p.m. Idaho - Gold vs. Double P (Pacific Lutheran)
3:00 p.m. West Side Players vs. Spokane Vision II
3:35 p.m. North Idaho vs. Royals U18 - White
4:10 p.m. Parrots - Red vs. Portland State - Black
4:45 p.m. Tacoma Blaze vs. Idaho - Gold
5:20 p.m. Gonzaga - Blue vs. West Side Players
5:55 p.m. Double P (Pacific Lutheran) vs. North Idaho
6:30 p.m. Spokane Vision II vs. Parrots - Red
7:05 p.m. Royals U18 - White vs. Tacoma Blaze

Sunday, April 27th

Rogers Field #1
8:00 a.m. Washington State - Crimson vs. Spokane Vision I
8:35 a.m. Eastern Washington vs. Royals U17 - Blue
9:10 a.m. Washington vs. Power Knee (Western Washington)
9:45 a.m. Walla Walla vs. Eastside FC - White
10:20 a.m. Eastside FC - Blue vs. Spokane Vision I
10:55 a.m. Washington State - Crimson vs. Royals U17 - Blue
11:30 a.m. Les Bois vs. Power Knee (Western Washington)
12:05 p.m. Washington vs. Eastside FC - White
12:40 p.m. Eastern Washington vs. Eastside FC - Blue
1:00 p.m. Walla Walla vs. Les Bois

Rogers Field #2
8:00 a.m. Idaho - Silver vs. FC Kitsap
8:35 a.m. Henhouse (Pacific Lutheran) vs. Emerald City
9:10 a.m. Blackhawks (Seattle) vs. Team Black Dog
9:45 a.m. Portland State - Green vs. Royals U19 - White
10:20 a.m. Royals U18 - Blue vs. FC Kitsap
10:55 a.m. Idaho - Silver vs. Team Black Dog
11:30 a.m. Henhouse (Pacific Lutheran) vs. Coeur d'Alene Sting
12:05 p.m. Portland State - Green vs. Emerald City
12:40 p.m. Blackhawks (Seattle University) vs. Royals U18 - Blue
1:00 p.m. Coeur d'Alene Sting vs. Royals U19 - White

Martin Stadium #1
8:00 a.m. Portland State - Black vs. West Side Players
8:35 a.m. Gonzaga - Blue vs. Spokane Vision II
9:10 a.m. Tacoma Blaze vs. North Idaho
9:45 a.m. Double P (Pacific Lutheran) vs. Royals U18 - White
10:20 a.m. Parrot - Red vs. West Side Players
10:55 a.m. Portland State - Black vs. Spokane Vision II
11:30 a.m. Idaho - Gold vs. North Idaho
12:05 p.m. Gonzaga - Blue vs. Parrot - Red
12:40 p.m. Double P (Pacific Lutheran) vs. Tacoma Blaze
1:00 p.m. Idaho - Gold vs. Royals U18 - White

Martin Stadium #2
8:00 a.m. Gonzaga - Red vs. Royals U17 - Green
8:35 a.m. Whitehawks (Seattle) vs. Sandpoint Striker U19
9:10 a.m. Washington State - Gray vs. Royals U19 - Blue
9:45 a.m. Makowskiteers vs. Central Washington
10:20 a.m. Sandpoint Striker U17 vs. Royals U17 - Green
10:55 a.m. Parrot - Green vs. Royals U19 - Blue
11:30 a.m. Gonzaga - Red vs. Central Washington
12:05 p.m. Makowskiteers vs. Sandpoint Striker U17
12:40 p.m. Washington State - Gray vs. Sandpoint Striker U19
1:00 p.m. Whitehawks (Seattle) vs. Parrot - Green

1:00-2:00 Break

Rogers Field #1
2:00 p.m. A1 vs. B2
2:35 p.m. C1 vs. D2

Rogers Field #2
2:00 p.m. B1 vs. A2
2:35 p.m. D1 vs. C2

Martin Stadium #1
1:30 p.m. E1 vs. F2
2:05 p.m. H1 vs. G2

Martin Stadium #2
1:30 p.m. G1 vs. H2
2:05 p.m. F1 vs. E2

3:10 Quarterfinals
3:45 Semifinals
4:40 Fifth Annual 7-A-Side Classic Championship Match

Washington State Cougars Cougar Athletic Fund
advertisement

advertisement