MEMBER SIGN IN
Don't have an account? Click Here
PRINT

2014 Roster

Name Ht. Yr. Hometown (Prev School)
Bethany Pupava 5-5 2So. Seattle, Wash. (Aviation HS)
Ieva Adomaviciute 6-4 2So. Kaunas, Lithuania (Gediminas Sport and Health HS)
Mickey Aylard 5-9 3Jr. Sidney, British Columbia (St. Michael's University School)
JoAnne Bates 6-2 2So. Bellingham, Wash. (Bellingham HS)
Mihaela-Teodora Berindei 6-0 0Fr. Cimpeni, Romania (Traian Lalescu Orsovo)
Kendall Boliba 5-7 4Sr. Portland, Ore. (Central Catholic HS)
Ashlee Bonahoom 5-8 4Sr. Kelso, Wash. (Kelso HS)
Emily Boquet 5-2 4Sr. Folsom, Calif. (Vista del Lago HS)
Rebecca Burns 5-4 2So. Arnold, Md. (Broadneck HS)
Morgan Cathrea 6-0 2So. Victoria, British Columbia (Lambrick Park Secondary School)
Noel Christiansen 6-1 3Jr. Bellevue, Wash. (Issaquah HS)
Kim Coon 5-8 2So. Auburn, Wash. (Auburn Riverside HS)
Molly Culwell 5-11 3Jr. Issaquah, Wash. (Liberty HS)
Jayme Dailey 5-8 2So. Kirkland, Wash. (Lake Washington HS)
Savannah Davison 5-10 4Sr. Aberdeen, Wash. (Aberdeen HS)
Olivia Dehner 5-6 4Sr. Spokane, Wash. (Cheney HS)
Hannah deVos 5-11 4Sr. Seattle, Wash. (Nathan Hale HS)
Kendall Dougherty 5-6 3Jr. Redmond, Wash. (Sammamish HS)
Nicole Hare 5-9 2So. Calgary, Alberta (Bowness HS)
Kerry Hassall 5-11 7RJr. Billingham, Great Britain (Egglescliffe School)
Gina Head 5-11 4Sr. Bellevue, Wash. (Bellevue HS)
Hannah Jacobs 5-8 4Sr. Seattle, Wash. (Seattle Lutheran HS)
Carly Johnson 5-8 4Sr. Lake Forest Park, Wash. (Shorecrest HS)
Elise Jones 6-2 4Sr. Lake Tapps, Wash. (Auburn Riverside HS)
Lauren Leahy 5-1 2So. Bellevue, Wash. (Issaquah HS)
Krista Lizardi 5-9 3Jr. Mililani, Hawaii (Maryknoll HS)
Katelyn Maley 5-5 4Sr. Rosalia, Wash. (Rosalia HS)
Carter Marks 5-7 3Jr. Warden, Wash. (Warden HS)
Mollie McCabe 6-0 4Sr. Brockville, Ontario (Brockville Collegiate Institute)
Megan McDonald 5-11 3Jr. Victoria, British Columbia (Claremont School)
Julia Monroe 5-4 3Jr. Mount Vernon, Wash. (Mount Vernon HS)
Ella Odland 5-9 4Sr. Bellevue, Wash. (Holy Names Academy)
Chloe Payne 5-10 3Jr. Redmond, Ore. (Redmond HS)
Chloe Rogers 6-0 2So. Spokane, Wash. (Gonzaga Preparatory School)
Alyssa Rumann 5-8 4Sr. Kent, Wash. (Kentwood HS)
Erin Schuster 5-9 3Jr. Spokane, Wash. (St. John-Endicott HS)
Kellen Srb 5-11 3Jr. Bothell, Wash. (Lynnwood HS)
Emily Starkel 5-9 4Sr. Pacific, Wash. (Auburn Riverside HS)
Sarah Steger 5-9 2So. Edgewater, Australia (Shenton College)
Katrina Tarrant 6-1 2So. Creston, British Columbia (Prince Charles Secondary School)
Lori VerMurlen 5-11 0Fr. Seattle, Wash. (Inglemoor HS)
Alex Waddell 6-0 3Jr. Ashburton, Australia (Methodist Ladies' College)
Kayla Wakulich 5-6 6RSo. Ridgeville, Ontario (E.L. Crossley Secondary School)
Jordan Watson 5-11 2So. Victoria, British Columbia (Esquimalt HS)
Isabella Watt 5-8 0Fr. Victoria, British Columbia (Oak Bay HS)
Mallory Wordell 5-6 4Sr. Spokane, Wash. (Spokane Falls CC) (Sunrise Mountain HS)
Sarah Wu 5-3 2So. Vancouver, Wash. (Columbia River HS)