MEMBER SIGN IN
Don't have an account? Click Here
PRINT

2014-15 Roster

Name Pos. Ht. Yr. Hometown (Prev School)
Men
CJ Allen Hurdles 6-0 3 So. Allyn, Washington (North Mason HS)
Grayson Anderson High Jump/Multis 6-1 2 RFr. Camas, Washington (Camas HS)
Brandon Bobb Sprints 6-0 3 So. Ajax, Ontario, Canada (St. Charles Garnier C.S. HS)
Cameron Brink Discus 6-4 5 Jr. Bainbridge Island, Washington (Bainbridge High)
Amani Brown Throws 5-10 1 Fr. Seattle, Washington (Mt. Rainier HS)
Daquon Brunson Sprints 6-2 5 Jr. Anchorage, Alaska (Bartlett High)
Jake Callaghan Throws 6-1 2 RFr. Yakima, Washington (Naches Valley HS)
Terrance Chambers Sprints 5-9 5 Jr. Federal Way, Washington (Federal Way High)
Derek Crites Throws 6-6 1 Fr. Leavenworth, Washington (Cascade HS)
Dino Dodig Decathlon 6-2 3 So. Novi Sad, Serbia
Brock Eager Throws 6-0 1 Fr. Renton, Washington (Tahoma Senior HS)
Kyle Farmer Sprints 5-10 4 RSo. Issaquah, Washington (Issaquah HS)
Sam Ferenchak Javelin 5-11 7 Sr. Vancouver, Washington (Union High)
Curtis Flolid Pole Vault 5-11 7 Sr. Woodinville, Washington (Woodinville High)
Lee George Distance 6-3 7 Sr. Ferndale, Wash. (Ferndale HS)
Jonnie Green Sprints 5-10 1 Fr. Ephrata, Washington (Ephrata HS)
Jackson Haselnus Distance 5-9 3 So. Greshman, Ore. (Barlow HS)
Peter Helman Distance 5-7 1 Fr. Spokane, Wash. (Ferris HS)
Conner Johnsen Distance 5-9 2 RFr. Bellingham, Wash. (Sehome HS)
Drew Jordan Distance 5-8 7 Sr. Medford, Ore. (North Medford HS)
Jesse Jorgensen Middle Distance 5-11 8 RSr. Puyallup, Washington (Puyallup High)
Abu Kamara Hurdles 6-1 2 RFr. Kent, Washington (Kent-Meridian HS)
Jacob Laird Throws 6-0 1 Fr. Ephrata, Washington (Ephrata HS)
Sam Levora Distance 6-0 1 Fr. Sandpoint, Idaho (Sandpoint HS)
Anden Lewis Pole Vault 6-1 3 So. Kirkland, Washington (Lake Washington HS)
Adam Mahama Throws 6-4 6 RJr. Pullman, Washington (Lewis-Clark State) (Pullman HS)
Ian Markham Hurdles 6-4 3 So. Oak Park, California (Oak Park HS)
Tucker Mjelde Pole Vault 6-1 1 Fr. Maple Valley, Washington (Tahoma Senior HS)
Javin Nash-Harris Triple Jump 5-11 1 Fr. Seattle, Washington (Garfield HS)
Mitch O'Donnell Triple Jump 6-0 3 So. Kitchener, Ontario - Canada (Forest Height Collegiate Institute)
Travis Pickett Hammer 5-11 5 Jr. Snohomish, Washington (Snohomish High)
Thane Pierson High Jump 6-3 5 Jr. Naches, Washington (Naches Valley High)
Hironmoy Redman Middle Distance 5-6 3 So. Issaquah, Washington (Liberty HS)
Curtis Russell Sprints 6-0 1 Fr. Graham, Washington (Graham-Kapowsin HS)
Jacob Sealby Sprints 6-2 8 RSr. Wenatchee, Washington (Wenatchee High)
Lucas Sealby Sprints 6-1 8 RSr. Wenatchee, Washington (Wenatchee High)
Forrest Shaffer Distance 5-7 7 Sr. Petaluma, Calif. (Petaluma HS)
Richard Shroy Middle Distance 6-0 8 RSr. Carson City, Nev. (Carson HS)
Alex Simpson Distance 5-8 3 So. Asotin, Wash. (Asotin HS)
Cole Smith High Jump 6-6 3 So. Hoquiam, Washington (Hoquiam HS)
Zach Smith Sprints 5-11 1 Fr. Bremerton, Washington (Olympic HS)
Austin Sodorff Pole Vault 5-11 5 Jr. Woodinville, Washington (Woodinville High)
Bradly Stevens Javelin 6-2 2 RFr. Snoqualmie, Washington (Mount Si HS)
Kyle Stevens Javelin 6-2 11 5Sr. Snoqualmie, Washington (Mount Si High)
Matthew Swanson Middle Distance 6-0 4 RSo. North Vancouver, B.C. Canada (Sutherland High)
Matt Wardell Throws 6-1 7 Sr. Post Falls, Idaho (Post Falls High)
Sam Wardell Throws 6-3 5 Jr. Post Falls, Idaho (Post Falls High)
John Whelan Distance 6-0 3 So. Etna, Calif. (Etna HS)
Michael Williams Distance 5-9 1 Fr. Richland, Wash. (Richland HS)
Daniel Zmuda Hurdles 5-11 3 So. DuPont, Washington (Steilacoom HS)
Women
Anna Adamko Javelin 5-5 6 RJr. Vancouver, Washington (Columbia River High)
Erin Allen Hurdles 5-6 7 Sr. Kenmore, Washington (Inglemoor High)
Greer Alsop Triple Jump 5-4 2 RFr. Invercargill, New Zealand (Southland HS)
Samantha Andrada Pole Vault 5-7 7 Sr. Orting, Washington (Sumner High)
Leanne Asper 800m 5-9 3 So. Coeur d'Alene, Idaho (Lake City HS)
Devon Bortfeld Distance 5-5 1 Fr. Sammamish, Wash. (Eastlake HS)
Adreonia Bradley Hurdles 5-4 1 Fr. Tacoma, Washington (Curtis HS)
Alissa Brooks-Johnson Heptathlon 5-9 3 So. Doty, Washington (Pe Ell HS)
Mimi Brown Sprints 5-5 3 So. Hayward, California (Newark Memorial HS)
Danielle Carnahan Pole Vault 5-7 1 Fr. Federal Way, Washington (Kennedy HS)
Jenna Crain Pole Vault 5-6 6 RJr. Kent, Washington (Kent-Meridian High)
Danielle Darden Sprints 5-6 3 So. Aliso Viejo, California (Aliso Niguel HS)
Kiana Davis High Jump 5-7 3 So. Longview, Washington (Kelso HS)
Madison Davis Hurdles 5-8 1 Fr. Puyallup, Washington (Emerald Ridge HS)
Katie Dean Triple Jump 5-5 5 Jr. Vancouver, Washington (Mountain View High)
Holly DeHart Sprints 5-5 7 Sr. Kent, Washington (Kentwood High)
Emily Dwyer Distance 5-1 5 Jr. Sammamish, Wash. (Eastlake HS)
Christiana Ekelem Sprints 5-4 5 Jr. Etiwanda, California (Etiwanda High)
Kristine Felix Pole Vault 5-0 5 Jr. Wailuku, Hawai'i (H.P. Baldwin High)
Alexys Garcia Distance 5-2 3 So. Pullman, Washington (Pullman HS)
Liz Harper Sprints 5-11 3 So. Missoula, Montana (Sentinel HS)
Jada Harvey Throws 5-7 2 RFr. Tacoma, Washington (Lincoln HS)
Amanda Henderson Distance 5-4 5 Jr. Pullman, Wash. (Seoul American High)
Pamela Henderson Distance - 1 Fr. Pullman, Wash (Pullman High)
McKenna Hogan Triple Jump 5-5 3 So. Issaquah, Washington (Issaquah HS)
Lateah Holmes High Jump 5-7 5 Jr. Fife, Washington (Fife High)
Dominique Keel Sprints 5-2 5 Jr. Beaverton, Oregon (Westview High)
Audrey Ketcham High Jump 5-8 5 Jr. Wenatchee, Washington (Wenatchee High)
Mallori Lindberg Distance 5-7 1 Fr. Woodinville, Wash. (Woodinville HS)
CharLee Linton Distance 5-3 5 Jr. Shorewood, Wash. (Shorewood HS)
Candice McFarland Hurdles 5-8 6 RJr. Las Vegas, Nevada (Arbor View High)
Zoe Moller Jumps 5-8 6 RJr. Bellingham, Washington (Sehome High)
Ramona Morshead Distance 5-3 7 Sr. Kingston, Wash. (Kingston HS)
Charlotte Muschamp Triple Jump 5-10 6 RJr. Edendale, New Zealand (Southland High)
Beth Parrish Pole Vault 5-7 3 So. Kent, Washington (Kentwood HS)
Steffie Pavey Distance 5-5 3 So. Oldtown, Idaho (Priest River Lamanna)
ShaRaya Quinn Hurdles 5-4 1 Fr. Puyallup, Washington (Emerald Ridge HS)
Abby Regan Distance 5-7 7 Sr. Coonamble, NSW, Australia (Loreto-Normanhurst)
Andrea Smith Hurdles 5-6 7 Sr. Kennewick, Washington (Southridge High)
Ashlie Standow Distance 5-5 3 So. Spokane Valley, Wash. (University HS)
Kelsie Taylor Javelin 5-10 5 Jr. Naches, Washington (Naches Valley High)
Celena Ward Javelin 5-7 7 Sr. Spokane, Washington (North Central High)
Kayla Warren Jumps 5-7 5 Jr. Seattle, Washington (Holy Names Academy)
Bria'una Watley Sprints 5-5 8 RSr. Granada Hills, California (Birmingham Community Charter)
Essence White Triple Jump 5-7 5 Jr. Tracy, California (Millennium High)
Carli Williams 800m 5-8 1 Fr. Coeur d'Alene, Idaho (Coeur d'Alene HS)
Morgan Willson Distance 5-2 4 RSo. Colfax, Wash. (Colfax HS)
Bree Winfrey Sprints 5-2 7 Sr. Mission Hills, California (Trabuca Hills High)
Korinne Zoellick Pole Vault 5-5 5 Jr. Bothell, Washington (Cedar Park Christian High)